Dieta paleo zasady

Mówimy o powrocie do początków człowieka. Kiedyś żywności do jedzenia, nie była leczone, spulchniana a przede wszystkim nie uprawiana! Dieta paleo jest odpowiedzią na przetworzoną żywność. Poznaj zasady nowoczesnej diety paleo.

Pierwsza zasada – białka i tłuszcze

W czasach Paleolitu dostaw podane składnik białka był wyższy niż zalecany dziś i różnił się znacznie od dzisiejszego. Mięso było chude, biedniejszych i bardzo różne w skład tłuszczów w porównaniu do dzisiejszych mięs. Ponadto ten pokarm był bogaty w tłuszcze omega-3, dziś prawie nieobecny w mięsie zwierząt hodowanych w paszy (netto różnica z tych uprawianych wolna). Tłuszcze są jednak w diecie paleo składnikiem istotnym i ważnym w paleolicie. Trochę oczywiście przesadzam, ale dieta paleo zasada numer jeden jest prosta – białko jest ważne.

Druga zasada diety paleo – węglowodany

W odniesieniu do wykorzystania węglowodanów, jako źródła energii i pochodzącego równowagi kwasowo – zasadowej organizmu człowieka paleolitu pochodził z owoców i warzyw, które prowadzą (w porównaniu do makaronu, ryżu i chleb) do dolnej uwalnianie insuliny. Konsekwencją niższe syntezy tłuszczu. Węglowodanów z szczytowym wysokim indeksie glikemicznym, w rzeczywistości, te pochodzące od zbóż, są odpowiedzialne za gwałtowny wzrost stężenia glukozy we krwi – zdarzenie wyzwalające „perwersyjny mechanizm insuliny”.

dieta paleo zasady

Co do jedzenia?

Tak Podsumowując, porady dla dobra paleolitu są:

Zrobić tak wiele małych posiłków a nie kilka i obfite; Zmniejsza to także stymulację hormonalną (insulina) w porównaniu do powodujący przez skoncentrowany i bardziej obfite posiłki. Dodatkowo alergia na mleko krowie dieta.

Jedzenie mięsa czerwone lub białe (chociaż dziś jest traktowany w porównaniu do milionów lat temu i traci wiele wartości odżywczych w porównaniu do tego z czasów Paleolit; to nie przypadek, że zwierzęta gospodarskie są podane paszy z zbóż, gdy były wolne zamiast tego, jedli, co natura nałożyła na nich) i węglowodany z owoców i warzyw, unikając ich własne ciasto, chleb, herbatniki, Sucharki, ryżu i wszystkie pochodne zbóż

Prawidłowo odcinać żywności, czyli unikać mieszania różnych białek, w ten sposób każdy żywności mogą być strawione i lepiej wchłaniany przez organizm.

Prowadzenia aktywności fizycznej: człowieka paleolitu chodził na polowanie, aby dostarczać żywność swojej rodzinie. Nie siedział na kanapie przed telewizorem, a wykonana walki do zabicia zwierzęcia. Teraz zamiast tego musimy iść tylko do supermarketu i już jest gotowa, więc jest to bardzo ważne, aby uprawiać sport.

Z tej diety, również związane z lokalnej diety udało mi się „doprowadzić do początków” wiele osób w krótkim czasie, zdewastowany przez diety i żywności przetworzone. Niestety społeczeństwo dziś narzuca nam takie jedzenie. Dobry powrót do dzisiejszej cywilizacji lub dobry początek nowej ery paleo!